زوج‌های نمونه چگونه‌اند؟

 

زوج‌های نمونه چگونه‌اند؟
 
 


وقتی به اطراف خود نگاه می‌کنیم و به روابط زوج‌ها با هم دقیق‌تر می‌شویم، می‌بینیم که هر کدام از آنها خصوصیات مختلفی با دیگر زوج‌ها دارند و هر کدام از لحاظ موفقیت در زندگی مشترک در جایگاهی قرار گرفته‌اند. با کمی دقت و بررسی درمی‌یابیم.سایت تبیان این مقدمه ویژگی زوج‌های موفق را چنین می‌داند:

زوج‌های نمونه همدیگر را دوست دارند و این دوست‌داشتن واقعی است و در زندگی مشترکشان نمود پیدا می‌کند، به این صورت که آنها مهم‌ترین فرد زندگی یکدیگرند و همیشه همدیگر را در اولویت قرار می‌دهند.

نسبت به هم گذشت دارند و همدیگر را از ته دل می‌بخشند، از خوشحالی هم خوشحال و از ناراحتی هم ناراحت می‌شوند و دوست‌داشتن‌شان نمود‌های مادی نیز دارد، مثلا ظاهر خود را برای هم زیبا می‌کنند، به روابطشان هیجان می‌دهند و گاهی کارهای غیرمنتظره می‌کنند، به هم هدیه می‌دهند و از جملات عاشقانه استفاده می‌کنند. گفتن دوستت دارم در زندگی زناشویی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که تاثیر مثبتی در روابط دارد. زوج‌های نمونه عشق‌شان را ارتقا می‌بخشند نه این‌که پس از مدتی آن را فراموش کنند تا از بین برود.

ممکن است گاهی به دلیل مشکلات زندگی و... مشکلاتی بین زن و شوهر اتفاق بیفتد اما این مشکلات به هیچ وجه روی دوست‌داشتن آنها تاثیر نمی‌گذارد و نمی‌گذارند که عشق‌شان دستخوش حوادث شود.

زوج‌های نمونه با هم حرف می‌زنند، این حرف زدن صرفا در حرف‌های روزمره خلاصه نمی‌شود. آنها انتظارات خود را در همه زمینه‌ها به هم می‌گویند، از یکدیگر انتقادهای سازنده می‌کنند و انتقادهای هم را می‌پذیرند، با هم درددل می‌کنند و گاهی پیرامون موضوعی با هم به گفت‌وگو و تبادل نظر می‌پردازند، از هم مشورت می‌خواهند، گاهی با هم گپ‌های عاشقانه می‌زنند و گاهی شوخی می‌کنند و در عین حال هیچ‌گاه با گفتار خود همدیگر را مسخره نمی‌کنند، طعنه و کنایه نمی‌زنند، به یکدیگر توهین نمی‌کنند و غر هم نمی‌زنند. یک زن و شوهر موفق و نمونه دوست یکدیگرند، آنها حرف‌های دل و رازهای یکدیگر را می‌دانند، به هم خیانت نمی‌کنند، به هم اعتماد دارند و اعتماد یکدیگر را به خود جلب می‌کنند، اگر با هم جر و بحث کنند یا قهر کنند زود آشتی می‌کنند. آنها با هم تفریحات مشترک دارند و در کنار هم به هر دوی آنها خوش می‌گذرد و برای همین دنبال فرصت هستند تا با یکدیگر باشند.احترام همیشگی

یک زن و شوهر نمونه به هم احترام می‌گذارند و این احترام در همه زمینه‌ها و همیشه خود را نشان می‌دهد. آنها به علایق و اهداف یکدیگر احترام می‌گذارند و همدیگر را در راه رسیدن به این اهداف تشویق کرده و به هم کمک می‌کنند. زوج‌های نمونه به خانواده، دوستان و فامیل‌های همسرشان احترام می‌گذارند و شخصیت یکدیگر را محترم می‌شمارند و به دیگران نیز اجازه بی‌احترامی به همسرشان را نمی‌دهند. آنها به تنهایی هم احترام می‌گذارند و در عین صمیمیت حریم خود و همسرشان را حفظ می‌کنند و حتی در مواقعی که از دست هم ناراحتند، به هم بی‌احترامی نمی‌کنند و سعی می‌کنند که با عصبانیت با هم حرف نزنند. یک زوج موفق در همه کارها با هم همکاری کرده و به یکدیگر کمک می‌کنند. آنها خستگی هم را درک می‌کنند و به هم فرصت استراحت‌کردن می‌دهند و شرایط راحتی همدیگر را فراهم می‌کنند. زوج‌های نمونه قدردانی و تشکر از یکدیگر را نیز فراموش نمی‌کنند. آنها از هم به خاطر زحمات و تلاششان برای زندگی متشکرند، نه این‌که زحمات دیگری را وظیفه و زحمات خود را لطف بدانند. آنها با هم پیشرفت می‌کنند و پیشرفت همسرشان برایشان مهم است و همدیگر را به پیشرفت در همه زمینه‌ها تشویق می‌کنند.حل مشکلات

هیچ زوجی وجود ندارد که در زندگی مشترکشان دچار مشکل نشوند، اما برخی از زوج‌ها در مشکلات زندگی می‌مانند و زندگی‌شان دچار خدشه می‌شود و برخی دیگر با حل مشکلات و پشت سر گذاشتن آنها باتجربه‌تر می‌شوند. یک زوج موفق روش‌های حل اختلاف را آموخته‌اند و در صدد یادگیری بیشتر در این زمینه هستند.

آنها درباره بهبود روابط و راه‌حل‌های مشکلات زندگی تحقیق و مطالعه می‌کنند و از مشاهدات و تجربیات خود در زندگی استفاده می‌کنند و یک مشکل 2 بار در زندگی‌شان اتفاق نمی‌افتد، چرا که مشکلات را ریشه‌یابی می‌کنند و آن را برای همیشه حل می‌کنند. این زوج‌ها وقتی مشکلی برایشان پیش می‌آید، دنبال مقصر نمی‌گردند، مشکلات گذشته را به میان نمی‌آورند، در پی تلافی نیستند و باور دارند که هر مشکلی بین زوج‌ها اتفاق می‌افتد هر دو نفر نقش دارند.

زوج‌های نمونه از گرفتن مشاوره از افراد متخصص در زمینه مشکلات زندگی نمی‌هراسند و با علاقه و پیگیری‌های دقیق از خدمات مشاوره‌ای در زمینه بهبود زندگی و روابطشان استفاده می‌کنند. این زوج‌ها برای زندگی برنامه‌ریزی دارند، آنها به سمت هدف‌هایشان که از قبل تعیین کرده‌اند، پیش می‌روند و با برنامه‌ریزی به تمام کارهایشان می‌رسند و همه هدف‌هایشان را عملی می‌کنند؛ البته این به معنی یک زندگی خشک و منظم نیست، بلکه به معنی بی‌هدف نبودن و بی‌برنامه نبودن است.

با برنامه‌ریزی در زندگی، شما می‌توانید از کمترین وقت‌ها بهترین استفاده‌ها را ببرید و با همسرتان در همه موارد هماهنگ باشید.یک زوج موفق شاد زندگی می‌کنند و از کنار هم بودن خوشحالند، غم و افسردگی و کسالت در زندگی آنها بسیار کم است، چرا که هر بار یکی از آنها کسل یا افسرده باشد دیگری آن را برطرف می‌کند و نمی‌گذارد که همسرش در آن حالت بماند. یک زوج موفق زوجی است که در جوانی و پیری در کنار هم زندگی می‌کنند و هیچ‌گاه حسرت گذشته را نمی‌خورند؛ چرا که از لحظات زندگی خود بهترین استفاده را کرده‌اند و همیشه قدر با هم بودنشان را دانسته‌اند، از جوانی خود بهترین استفاده را کرده‌اند و در پیری حسرت جوانی را نمی‌خورند و از دوران پیری خود در کنار هم لذت می‌برند.یک زوج موفق تقریبا در تمام لحظات احساس خوشبختی دارند.

منبع:روزنامه اطلاعات

/ 0 نظر / 13 بازدید